دوره شبکه مایکروسافت

فصل اول مایکروسافت
mcsa season 2
دوره شبکه مایکروسافت MCSA اولین Course تخصصی از مجموعه دوره های شبکه مایکروسافت هست که آموزش از شروع نصب و کار با ویندوز سرور تا پیکربندی ویندوز سرور ، نصب سرویس ها و سفارشی سازی آنها برای شبکه های گوناگون و مدیریت کاربران و سرورها در آن گنجانده شده است.
پس از پایان این دوره ، شما برای راه اندازی و مدیریت شبکه های کوچک تا متوسط مانند دفاتر و ادارات و شرکتها آمادگی خواهید داشت و دانش خیلی خوبی برای اشتغال به کار به دست می آورید .
تنها پیش نیاز این دوره ، +Network یا مبانی شبکه های کامپیوتری ست که با مواردی مثل لایه های شبکه و پروتکل ها و IP address و واژه های شبکه آشنا شده باشید که در حین پیکربندی و مدیریت شبکه های مایکروسافتی به مشکل برنخورید.

ضمنا بهتر است پیش از شروع کار با ویندوز سرور ، هم تسلط نسبتا خوبی روی کار با ویندوز کلاینت مثل ویندوز 10 داشته باشید هم در رابطه با بقیه تکنولوژی های شبکه مانند روتینگ و سویچینگ و مجازی سازی مطالعه کنید، چون در یک شبکه مجموعه ای از تکنولوژی ها به اتفاق هم ارتباطات را فراهم می کنند و آشنایی شما با این تکنولوژی ها در همکاری با بخشهای دیگر بسیار نتیجه بخش خواهد بود.